pátek 12. července 2013

Víte, co je secondlike?

 Dlouho jsme uvažovali, jak našemu obchůdku říkat. Už slovo "obchůdek", že...V obchodě nebo obchůdku dostanete chleba, máslo, mléko, v jiném oděvy a oblečení, v dalším třeba drogerii. V takové nákupní či prodejní galerii už je to jiné: na velké ploše dostanete téměř všechno. I vycpaného medvěda.

Tak dobře, jsme galerie. Prodáváme něco starého, něco nového, něco kultovního, něco originálního…Musíte si vše prohlédnout, porovnat, co by sedělo s vaším oblečením ve skříni, čím originálním byste oživili svůj pokojík, zapřemýšlíte, proč vlastně prodáváme staré knížky a k čemu by vám byly. A potom se vrátíte a řeknete si, no jo, nikdy jsem staré věci neprožívala a nekupovala, ale něco na tom je...Je to taková láska na druhý pohled - secondlike!


    

  Tak tedy: v našem secondliku si dáváme záležet na tom, abychom pečlivě vybrané kousky reprezentativně představili. Vytváříme kolekce motivované stylem, místem, příběhem. Nechceme ohromit a ochromit, nechceme, abyste si říkaly jako při prohlížení superlifestylových časopisů, tak krásná, štíhlá, vysoká, éterická a "cojávímcoještě" já přece nejsem, to já si nemůžu dovolit. Na našich neprofesionálních modelkách vám ukazujeme, že každá v sobě nosíme tu perličku na dně, jak říkal Bohoušek Hrabal, každá jsme něčím jiná a zajímavá, a když se tato perlička vyleští třeba drobným zásahem vizážistky a stylistky, tak potom záříme! Nebo se alespoň na chvilku zaleskneme.


    

 Baví nás kontrast vytvářený kombinací starého a nového, někdy přímo starožitného a ručně vyrobeného. Tato směs je podle nás zárukou nadčasovosti, trvalosti. Dáváme přednost ojedinělým kouskům, které autoři zhotovili jen pro tuto kolekci, jen pro tuto příležitost. 
 Přejeme si, aby se naše galerie opravdu stala vašim secondlikem, abyste se u nás zamilovaly, zasnoubily, vzaly se za ruce s některým našim "kouskem" a šťasně odkráčely vstříc krásné budoucnosti.
Za tým Au Revoir

Marie Maderová
 

1 komentář:

  1. ani som netušila, že niečo také je :) je to zaujimavé :)) máš pekný blog ked chceš môžeš sa prísť ku mne :)

    OdpovědětVymazat